btnmenu

021-77751404

شماره ثبت اختراع پرپین : 83533

salamatpars
btnmenu

پک ضد ریزش مخصوص موهای نرمال تا چرب

     یکشنبه ۰۵ خرد ۱۳۹۸ ,      بدون دیدگاه ,     

موهای چرب

موی چرب در ظاهر براق به نظر می رسد اما پس از مدتی به علت وجود چربی زیاد رسوبات چربی بر روی مو جمع می شود و ظاهر مات و کدری به موها می دهد. در بعضی موارد هنگام شانه زدن شوره های چرب بر روی مو دیده می شود و چربی ممکن است حتی باعث بروز خارش پوست نیز بشود . خارش سر معمولاً وجود دارد که اگر حمام رفتن کمی به تأخیر بیفتد فرد را کلافه می‌کند . در موارد شدید با قرمزی پوست سر و جوش‌های خارشدار مشخص می‌شود . در صورتی که این حالت به وجود بیاید و همراه با پوسته‌های چرب و اغلب زرد رنگ همراه باشد ، بیماری موسوم به درماتیت سبورئیک نامیده می‌شود.

 

taidie-cambrg

مشکلات موهای چرب

در این نوع مو به علت وجود چربی موها حالت نمی گیرد و حجم مو کم می شود بیشتر افرادی که موی چرب دارند معتقدند که پس از شامپو کردن موها به سرعت کمتر از ۱۲ ساعت بعد از شستشو چرب می شود .

موهای چرب افراد بیشتر ریشه ژنتیکی دارد . به همین دلیل راه حل اساسی و قطعی برای آن هنوز پیش بینی نشده است . موهای چرب بیشتر در طی دوران بلوغ که تغییرات هورمون‌های جنسی ، غدد چربی پوست را تحریک می‌کنند ، دیده می‌شود . دلیل دیگر چربی موی سر افزایش فعالیت غدد چربی تحت اثر هورمون‌های جنسی است. باید به این نکته اشاره کرد که ترشح چربی از غدد چربی پوست ربطی به سطح چربی خون ندارد.

 

مو2

 نحوه شستشوی موهای چرب

تمیز نگه داشتن موهای چرب ، سخت است ، زیرا آلودگی ‌ها سریع ‌تر روی موهای چرب جمع می‌شوند و بیشتر می‌مانند .  موهای چرب اغلب در اثر خشکی پوست سر به وجود می‌آیند ، لذا بهترین راه برای مبارزه با موهای چرب ، درمان مشکلات پوست سر است . وقتی که پوست سر خشک است ، غدد چربی ، چربی بیشتری ترشح می‌کنند تا پوست و موها را نرم نگه دارند .

برای نگهداری از موی چرب بهتر است از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده شود و برای افزایش تأثیر پاک کنندگی شامپو باید به مدت ۱ تا ۳ دقیقه کف ماندگار ایجاد کرده و سپس با آب ولرم آبکشی نمود. شامپویی با PH : 7/6 و بیشتر و یا شامپوی مخصوص موهای چرب را استفاده کنید . هنگام شامپو زدن ، نباید پوست سر را چنگ بزنید. بعد از زدن شامپو ، با آب ولرم یا حتی آب کمی سرد موهایتان را کاملاً بشویید .

ویژگی های موهای چرب :

۱- موها تا چند ساعت بعد از شستسو وضعیت عادی دارند ولی بعد از مدتی موها به هم می چسبد . این فاصله زمانی بستگی به شدت چربی پوست دارد .

۲ – به خاطر آغشته بودن موها به چربی ، اگر موها را بلند کنیم به سرعت سرجای خود می افتند .

۳-   موها به خوبی شانه نمی شوند .

۴-   خارش سر معمولاً وجود دارد .

۵-  در موارد شدید پوست سر قرمز می شود و دچار جوش های خارش دار به همراه با پوسته های چرب و اغلب زرد رنگ می شود.

 

ویژگی های این شامپو برای موهای چرب :

بسیاری از افرادی که موهای چرب دارند تصور می‌کنند اگر از شامپوهای خارجی و گران استفاده کنند می‌توانند چربی موی خود را کاهش دهند. اما همانطور که قبلا نیز گفتم ریشه اصلی چربی مو‌ها ژنتیکی است ؛ البته در بسیاری از افراد با گذشت زمان مشکل خود به خود برطرف می‌شود اما شست وشوی روزانه مو‌ها برای افراد دارای موهای چرب بهترین درمان شناخته شده است.

شامپو مخصوص موهای چرب ، جهت مو و پوست سر چرب فرموله شده است و ترکیبات سازنده آن بر پایه مواد کنترل کننده ترشح چربی پوست سر انتخاب شده است ، که علاوه بر جذب چربی و تنظیم ترشح آن سبب حفظ تعادل فلور نرمال طبیعی پوست سر می گردد . افزایش گردش خون پوست سر و کاهش ترشح چربی از عملکردهای این شامپو است . با مصرف این شامپو موها ظاهری نرم ، براق و حالت پذیر پیدا می کند .

شامپو حاوی موادی است که چربی ریشه مو را تنظیم کرده و باعث درخشندگی و شفافیت موها می‌شود . این شامپو با تنظیم چربی پوست سر ، از تولید اضافی آن جلوگیری می‌کند .

شامپوی موی چرب  به تعادل pH پوست سر کمک کرده و از رشد باکتری هایی که با تجزیه مواد چرب سبوم ، ایجاد بوی بد می کنند جلوگیری می کند . وجود مواد حالت دهنده باعث می شود تا موها کاملاً حالت پذیر بوده و به راحتی فرم دلخواه را به خود بگیرند . این شامپو دارای خواص ضدالتهاب و التیام بخش نیز می باشد .

مو3

شامپوی موهای چرب  با خواص التیام بخشی و تنظیم چربی پوست سر ، موهایی حالت پذیر را برای شما به ارمغان می آورد .

نحوه استفاده از پک ضد ریزش موهای چرب

 

روش مصرف شامپو :

کف سر و موها را با مقدار کافی از شامپو پرپیتون به مدت ۳ دقیقه ماساژ داده ، سپس به آرامی آبکشی نمائید.

 

روش مصرف تونیک ها :

۳ پاف از تونیک روز را بر روی سر اسپری نموده ، به مدت ۳ دقیقه آرام ماساژ دهید . سپس بدون نیاز به شستشو ، موهای خود را شانه نموده و به فرم دلخواه درآورید . همین روش را برای تونیک شب نیز بکار ببرید .

 

taidie-cambrg

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *