btnmenu

021-77751404

شماره ثبت اختراع پرپین : 83533

salamatpars
btnmenu

کرم پای دیابتی پرپین آلا

     پنج شنبه ۱۶ ارد ۱۴۰۰ ,      بدون دیدگاه ,     

قیمت محصول : ۳۵۰۰۰ تومان –

کرم پای دیابتی پرپین آلا

پوست بزرگترین ارگان بدن انسان و سد دفاعی بدن در برابر اشعه ماوراء بنفش , میکروبها و سایر عوامل آسیب رسان محیطی است. لذا محافظت از پوست برای پیشگیری از بسیاری بیماریها ضروری است. بیماران دیابتی بیش از همه نیاز به مراقبت از پوست خود دارند چرا که در این افراد به مرور زمان و به خصوص در صورت عدم کنترل قند خون کارکرد پوست مختل شده و زمینه ایجاد زخم پای دیابتی فراهم می گردد.

خرید

کرم پای دیابتی پرپین آلا

مکانیسم ایجاد زخم پای دیابتی:

نوروپاتی

در بیماران دیابتی به خصوص افرادی که در مدت های طولانی کنترل دقیق قند خون نداشته اند به تدریج در اعصاب حسی محیطی اختلال ایجاد شده و حس درد از بین می رود. لذا در صورت آسیب به پاها ممکن است فرد متوجه آن نشده و مراقبت لازم از زخم ایجاد شده صورت نگیرد.

خشکی و شکنندگی پوست

کاهش تعریق پوست که از عوارض نوروپاتی اتونوم در بیماران دیابتی است باعث خشک شدن پوست و به دنبال آن ایجاد ترک و زخم در پای بیماران دیابتی می شود.

اختلال در سیستم ایمنی

با پیشرفت دیابت سیستم ایمنی بدن تضعیف شده و لذا زمینه رشد گسترده انواع باکتریها و قارچها در زخم پای بیماران دیابتی فراهم می شود.

درگیری عروق خونی

یکی از عوارض دیابت تنگی عروق خونی به ویژه در عروق کوچک تغذیه کننده پوست است. خونرسانی مختل منجر به عدم تغذیه کافی بافتها شده و زمینه ایجاد زخم و عدم بهبود آن فراهم می شود.

چهارمکانیسم فوق به همراه ضربه ها و یا خراش هایی که به پوست پا وارد می شود منجر به ایجاد زخم پای دیابتی شده که اگر برای پیشگیری و درمان آن اقدام مناسبی صورت نگیرد می تواند آثار زیان باری چون قطع عضو را به همراه داشته باشد.

آمارها:

آمارها نشان می دهد  ۵ تا ۷ درصد از دیابتی ها دچار زخم پا شده که متأسفانه در ۰٫۵ تا ۵ درصد از آنها منجر به قطع پا می گردد که  بسیار نگران کننده است.

پیشگیری

پیشگیری از زخم پای دیابتی در سه مرحله انجام می شود:

پیشگیری اولیه: از ایجاد زخم در پا جلوگیری شود

پیشگیری ثانویه: اگر زخم ایجاد شد با درمان صحیح و به موقع مانع از پیشرفت آن شد

پیشگیری ثالثیه: در صورت پیشرفت زخم و تخریب بافتی با قطع عضو مبتلا مانع گسترش عفونت به خون و عواقب ناگوار آن شد

 

توصیه هایی در خصوص پیشگیری اولیه:

استفاده از کفش طبی و اصلاح نقاط فشار در پا

پوشیدن جوراب کتان بدون درز

کوتاه کردن منظم ناخن های پا به صورت صاف و نه هلالی

شستشوی روزانه پاها و خشک کردن آنها

کنترل قند, چربی و فشار خون, ترک سیگار, ویزیت منظم توسط پزشک

استفاده از کرمهای ضد التهاب  دارای اثرات ضد میکروبی

استفاده از کرمهای نرم کننده و مرطوب کننده مناسب حاوی ویتامین های مغذی پوست

تخفیفات

فواید کرم پرپین آلا

کرم پرپین آلا تنها  کرم گیاهی در ایران است که در آن از خواص عصاره گیاه پرپین جهت درمان زخم پای دیابتی استفاده شده است. پرپین یا خرفه از سرآمدترین گیاهان دارویی شناخته شده است که به دلیل خواص درمانی فراوان از سوی سازمان بهداشت جهانی  global panacea یا اکسیر جهانی نام گرفته است.

خرفه غنی از ویتامین های مغذی پوست مثل A,C,E  و مواد معدنی مانند آهن, کلسیم, منگنز, منیزیوم و پتاسیم است و از این رو تمام مواد غذایی مورد نیاز سلولهای پوستی را فراهم کرده و مقاومت پوست را افزایش می دهد. این ویژگی برای بیماران دیابتی که به دلیل گردش خون غیر طبیعی در بافتها, سلولهای پوستی مواد مغذی مورد نیاز را دریافت نمی کنند بسیار حائز اهمیت است.    

عصاره گیاه پرپین موجود در این کرم اثرات ضد التهابی , ضد میکروبی و ضد دردی قابل توجهی دارد که باعث شده پرپین تبدیل به جایگزینی بی نظیر برای مواد شیمیایی موجود در کرم های ضد التهابی شود.

کرم پرپین آلا با فرمولاسیون منحصر به فرد خود که علاوه بر عصاره گیاه پرپین دارای موم زنبورعسل, وازلین و گلیسرین نیز می باشد خواص نرم کنندگی و مرطوب کنندگی فوق العاده دارد و از خشکی و ایجاد ترک در پا جلوگیری می کند.

عصاره گیاه پرپین  دارای اثرات شگرفی در ترمیم و بازسازی زخم است و با افزایش قدرت کششی در لبه های زخم و کاهش سطح زخم منجر به تسریع بهبودی زخم پای بیماران دیابتی می گردد.

 

مزایای کرم پرپین آلا

کرم پای دیابتی پرپین آلا تنها کرم گیاهی در ایران است که علاوه بر داشتن خواص نرم کنندگی و آبرسانی به پوست دارای خواص ضد التهابی, ضد باکتری و ضد قارچی نیز می باشد. مزیت دیگر این کرم تأثیرات قابل توجهی است که در ترمیم و بازسازی زخم دارد. مجموعه ای از این خواص و دارا بودن ترکیبات ارگانیک و مغذی پوست آن را به محصولی فوق العاده برای پیشگیری و درمان زخم پای دیابتی تبدیل کرده است.

کرم پای دیابتی پرپین آلا با خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی قوی مانع ایجاد خشکی, ترک و زخم در پای بیماران دیابتی شده و با اثرات ضد میکروبی خود از رشد و گسترش کانونهای عفونی در پای بیماران دیابتی جلوگیری می نماید و در صورت ایجاد زخم به ترمیم و بازسازی آن کمک خواهد کرد.

نحوه مصرف

روزانه پاهای خود را شستشو داده و با ملایمت آنها را خشک نمایید. سپس با مقدار مناسب کرم پرپین آلا کف پا و بین انگشتان خود را چرب نمایید.

تأییدیه ها

کرم گیاهی پرپین آلا علاوه بر مجوز وزارت بهداشت توانسته است برای اولین بار در طول ۴۰ سال گذشته به عنوان یک محصول ایرانی از دانشگاه کمبریج انگلستان تأییدیه دریافت کند.

شرکت پرپین اکسیر جهانی با همکاری کلینیک تغذیه و دیابت سلامت به عرضه محصولات گیاهی پرپین آلا پرداخته است. این شرکت همچنین کپسول گیاهی  پرپین آلا تولید کرده که برای کنترل قند, چربی و فشار خون به خصوص در بیماران دیابتی استفاده می شود.

 

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *